12 komentářů u „Grundlsee (A) – léto 2012“

  1. Jeee, krasny mnik jednovousy…a jaky fesak, uplny model…ale voda mi prisla neco mezi Vyklekama a Sencem:) az na ty pstruhy…a tam ten mutant nejde poznat jestli to je jelec tloust nebo amur:)

    1. Tak po zdlouhavé vědecké analýze si 50 % výzkumného týmu myslí, že ten „mutant“ je tloušť a 50 % že plotice perleťová (Rutilus frisii). Si vyber 🙂

  2. Tak mě to kamaráde nedalo, podíval jsem se do chytré knížky a v těchto alpských jezerech by se měla vyskytovat Plotice perleťová (Rutilus frisii meidingeri). Je podobná tloušťům, velikostně i kolem 60cm. Možná to bude ona, ale těžko řéct, jedině se zeptat potom Petra. Vygoogluj si obrázky porovnej. Zatím čus…

    1. Kurňa, Ty ses minul povoláním, měl bys být fišologem na plný úvazek 🙂 . Řekl bych, že to ta plocka bude. Sice na většině kreseb má nějak malou hlavu, ale na vygooglovaných fotkách jsou hodně podobné té moji. Nikde jsem ale nenašel podrobný popis, ještě popátrám. Díky, teď můžu přidat další rybu do databáze. Přes zimu chcu na stránkách vytvořit odkazy a galerie pro jednotlivé druhy. Měj se.

      1. Mrkni se do té knížky co jsem ti poslal naskenovanou. No snad se někdy hecnu a taky spustím nějaký ten web. Jen nemůžu pořád vymyslet pořádný název domény, když už Magická hlubina je zabraná. Zkusím si tam dát concovku .com nebo .eu :)))))

          1. No, s tou záhadnou rybou „díky“, naslibuješ exotické plotice a pak je z toho jen hovnožrout tloušť… 😛 Já si to ještě ověřím, kouknu na ostatní fotky z té lokality, které jsem na MH nedával.

          2. Stejně si myslím, že je to ta plotice. Dle moudré knihy to odpovídá, navíc jsem se nedočetl, že by mohlo tloušti chybět červené zbarvení břišních a řitních ploutví. Ještě k tomu relativně malá huba… A taky latinské rodové synonymum je Leuciscus, což býval dříve i tloušť, takže podobnost je tak velká, že oba druhy dřív házeli vědátoři do stejného rodu… A odpovídá i výskyt, sice tam Grundlsee není jmenovitě, ale většina okolních jezer ve výčtu je. Něměl jsi mi tu knihu posílat, teď jsem chytrý jak polské rádio 🙂

        1. Jen se hecni, je škoda že se nepodělíš s ostatníma a šušníš si fotky jenom na fesťáky… 🙂 Co třeba doména rybismirak.cz 😛 ?

          1. Sakra jaka internetova vedecka debata na tema, co je to za zahadnou rybu..mohou se tyto dve ryby treba cirou nahodou vytrit spolu? Nebo je to zhola nemozne?…prominte mi muj laicky dotaz…tak by byla zahada vysvetlena…jinak ty odkazy na ruzne ryby by byly uzasne…konecne bych se naucil aspon zakladni ryby poznavat…plotice jako prvni!:-))

          2. Vidím, že se výzkumný tým rozrostl o dalšího člena, výborně 🙂 S tím křížením je to docela dobrá teorie, obě to jsou ryby kaprovité (Cyprinidae), dokonce ze stejné podčeledi Leuciscinae, takže hodně příbuzné sestřenky. A mezirodoví parchanti nejsou v přírodě nic neobvyklého.
            Ale stejně bych si na křížence nevsadil. A víš proč šmudlo 🙂 ? Bo na lokalitě jsme viděli jenom jeden druh kaprovitý. V případě kříženců by tam měl být tloušť, plotica i ta záhadná ryba. Leda potom že by rodičovské druhy nějakou záhadou vymizely a zbyli jenom hybridi.

  3. Hmm, tak ted jsi me Vikousku ubil argumentama!:-)..teda tady je to samy odbornik…vzdavam se!….ale to jsem nevedel ze je tam jen jeden druh…jinak bych takovou hloupost nenapsal:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..